Wracamy do trzewików
Wracamy do trzewików

Pora powrócić do ochrony nóg, a właściwie stóp, przed niskimi temperaturami. O tym, że stopy muszą mieć zapewnioną właściwą temperaturę, żeby można było pracować chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Przemarznięte stopy mogą być nie tylko powodem choroby, ale przede wszystkim stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa pracownika. Zmarznięte stopy uniemożliwiają utrzymanie równowagi, na przykład nie wyczuwają nierówności terenu co może doprowadzić do potknięcia, lub przewrócenia się pracownika. Ze zmarzniętymi stopami o wypadek nie trudno. Parę tygodni temu proponowałem już buty ocieplane, ale były to buty typu kozak, a więc chroniące również łydkę przed niskimi temperaturami, albo buty tworzywo – filcowe. Nie wszędzie jest potrzebny taki typ buta, w większości powinno się stosować trzewiki ocieplane i właśnie dzisiaj chcę im poświęcić parę słów.

Trzewik ocieplany, który dzisiaj chcę zarekomendować ma nazwę handlową BRYES-TO-SB BY. Cholewka wykonana jest z wysokiej jakości, licowych skór bydlęcych i dzięki temu jest elastyczny i bardzo dobrze przylega do nogi. Właściwa konserwacja cholewki powoduje, że jest ona w znacznej mierze wodoodporna. Oczywiście nie tak bardzo jak buty BDFILCOK.

Trzewiki BRYES-TO-SB ocieplane są kożuszkiem i dzięki temu stanowią doskonałą zaporę dla niskich temperatur, jednocześnie nie krępując ruchów. Podeszwa butów wykonana jest z poliuretanu o podwójnej gęstości, który stanowi barierę przed przemarzaniem stopy od spodu. Dodatkowo podeszwa jest antypoślizgowa i olejoodporna. Są to właściwości wymagane prawie na wszystkich stanowiskach pracy, ponieważ gwarantują z jednej strony bezpieczeństwo pracownika, a z drugiej wydłużają czas użytkowania butów. W celu podniesienia komfortu pracy trzewiki ocieplane BRYES-TO-SB posiadają system absorpcji uderzeń pod piętą. Jak ważny to element nie trzeba nikogo przekonywać. Trzewiki te posiadają również stalowy nosek wytrzymały na uderzenia z energią 200 J i zgniecenia do 15 kN. Trzewiki BRYES-TO-SB to buty ocieplane kategorii SB E FO SRC. Spełniają jednocześnie wymagania norm EN 20345 i EN 20344.

Trzewiki te polecamy dla branż:

1/ budownictwo, remonty, instalacje, budowa dróg

2/ transport i logistyka, w tym prace magazynowe

3/ obróbka metali,

4/ operatorzy maszyn i urządzeń

5/ rolnictwo, ogrodnictwo, leśnictwo

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl